Цікаво знати


Джмелик Пізнавайко вітає тебе на цій сторінці! Подорожуйте разом і ти дізнаєшся багато нового та цікавого!



Зустрічаємо рік бика

Ми настільки звикли  до того, що в житті нас оточує безліч свійських тварин, що навіть не знаємо, настільки багато цікавих фактів існує про кожну з них. Корови є незмінними супутниками людини, які вже багато тисячоліть забезпечують нас м'ясо-молочними продуктами.  В стародавні часи у слов'ян корови вважалися символом родючості, а бики являли собою образ достатку і могутності. В Індії вважаєть ся, що в кожній корові є щось священне. Незважаючи на те, що багато людей в цій країні голодують, ні у кого в індусівне виникає думки, щоб зарізати і з'їсти корову. В індійській релігійній книзі Махабхарат сказано, що корова, завдяки своїй чистоті, дарована їм вищими силами, має можливість наділити людину щастям і захистити її від темряви пекла. У ведичних текстах йдеться про те, що місце, де знаходиться корова, володіє чистою енергетикою, тому цим тваринам дозволено прогулюватися навіть по міським дорогам.

А чи знаєте ви що...
-Більша половина жителів Землі жодного разу в житті не бачили снігу.
-Вченим так і не вдалося знайти хоча б дві однакових сніжинки.
-Найбільша сніжинка, що була виявлена за всі часи, була в діаметрі 38 сантиметрів.
-Сніг хрустить у нас під ногами, через деформацію кристалів сніжинок.
 -В Японії існує музей сніжинок.
- 19 січня Всесвітній день снігу.
-Сніжинки, що падають на поверхню води, створюють високочастотний звук, який люди не чують, але він є неприємним для риб.
-Першу фотографію сніжинки під мікроскопом було зроблено  у 1885 році. Американський фотограф Уїнстон Бентлі витратив на свої спроби 46 років, перш ніж досяг успіху!

А чи знаєте ви що...
З першими променями весняного сонечка на обличчі деяких людей з'являються маленькі жовтуваті, червонуваті, або коричневі цяточки. За своєю природою веснянки, або їх ще іноді називають ластовиння, явище не шкідливе і особливого дисконфорту своєму власникові вони не доставляють.  По суті поява веснянок на шкірі, схожа на засмагу, але розподіляється на шкірі не рівномірно, а у вигляді маленьких "острівців"з надмірно пігментованих клітин шкіри. Та ви не знайдете жодної новонародженої дитини із веснянками! Але ви зможете помітити, їх на обличчі людей не тільки з рудим волоссям, а й у блондинок, шатенок і  навіть брюнеток!
Нелегко жилося власникам пігментних цяточок на обличчі у середні віки, їх боялися, бо вважалося, що вони наділені відьомськими, та чаклунськими якостями.
Але в усі часи найбільше глузувань, образ, та насмішок отримують люди саме з рудим волоссям, та веснянками на обличчі!

Зустрічаємо рік щура 
 


Щури добре пристосовуються до навколишнього середовища і можуть вижити навіть в самих жорстких умовах. Ці розумні гризуни, здатні понюхати навіть вибухівку.На нашій планеті проживає в два рази більше щурів, ніж людей. Це обумовлено тим, що ці гризуни швидко розмножуються. В середньому за рік від однієї самки народжується близько ста щурів.Коли щуру загрожує небезпека, він здатен розвинути швидкість до десяти кілометрів на годину і перестрибнути через стіну, висотою до вісімдесяти сантиметрів.Ці гризуни спілкуються між собою за допомогою ультразвуку.Ніс щура здатний вловити і розпізнати запах лише за 0,03 секунди. Саме тому цей вид гризунів легко знаходить собі їжу. Також щури досить розумні і легко можуть відрізнити їстівну їжу від неїстівної або отруєною;Ці гризуни вміють сміятися. Тільки ось роблять вони це тільки якщо їх полоскотати. Сміх щури видається на надвисокої частоти, тому його можна почути лише з допомогою спеціального обладнання;Як і люди, щури можуть бачити сновидіння. Нейробіологи, проводячи численні дослідження на цих гризунів з’ясували, що сниться щурам тільки те, що відбувалося з ними у найближчий час.У щурів приголомшлива інтуїція: вони здатні передбачати небезпеку і втекти до настання несприятливих подій для їхнього життя. Саме тому,під час другої світової війни, багато людей проживали лише в тих будинках, де були щури.Щури можуть проникнути практично куди завгодно. Вони легко можуть прогризти дерево, і навіть метал. Крім того, пацюки здатні пролізти в отвір, що менше їх у кілька разів.А от в Індії щур є об’єктом поклоніння, «Храм Щурів» Карні Мата, розташований в місті Дешнок, здобув міжнародну популярність завдяки своїм незвичайним мешканцям. Щури в ньому відчувають себе досить комфортно, маючи постійне харчування і шана від місцевих жителів, які вірять, що у щурів живуть душі померлих дітей, заховані від бога смерті Ями.

А чи знаєте ви що....
В "Енеїді" І. Котляревського згадано більше українських страв, ніж у кулінарній книзі Миколи Маркевича, виданій у1860 року.




А чи знаєте ви що... 



Скунс - цікавий звірок, що мешкає на території Північної Америки. Основна його особливість - при небезпеці він кропить свого супротивника рідиною, що виробляється спеціальними залозами під хвостом. Струмінь потрапляє в ціль на відстані до 4-х метрів і надовго перетворює противника в вонючку. Якщо крапля рідини потрапляє на одяг, то можна його відразу викинути. Запах не змити нічим. А ось щоб відмити шкіру може стати в пригоді суміш мила, соди та перекису водню.Цю особливість також іноді використовують люди, щоб нашкодити недругам. Наприклад, один скунс, підкинутий на завод одягу в США, зіпсував товар на суму в кілька млн. Доларів.Скунси дуже корисні для американських фермерів. Вони харчуються колорадським жуком та іншими шкідниками садів і городів. Разом з тим вони люблять ласувати бджолами, і за ніч можуть винищити цілий вулик.Ці тварини ведуть в основному нічний спосіб життя, але можуть розгулювати і вдень. Великі хижаки остерігаються їх. В якості експерименту кілька десятиліть тому скунсів намагалися розвести на території Радянського Союзу, проте незвиклі до скунсів хижаки швидко винищили їх, хоча потім дуже страждали від жахливого смороду.Якщо видалити залози з «ароматичним» секретом, то скунсів можна тримати вдома. Господарі таких тварин стверджують, що вони віддані, акуратні і ласкаві створіння. 


А знаєте ви що...


У ядрі нашої планети  міститься вп'ятеро більше золота, ніж у всіх інших породах, доступних для розробки, разом узятих.

Якби все золото ядра Землі вилилося на поверхню , то покрило б всю Землю шаром завтовшки пів метра! Цікаво, що в кожному літрі води всіх річок, морів і океанів розчинено близько 0,02 міліграма золота.




Зустрічаємо рік свині


1. Свині - охайні тварини: вони не випорожнюються там, де сплять і їдять, а в грязі валяються щоб охолодитися і позбутися від паразитів. 
2. Шлунковий сік свиней використовують для виготовлення інсуліну, необхідного діабетикам.
3. Існує версія, що мусульмани не їдять свинину через те, що в давнину багато племен вели кочовий спосіб життя, а перевозити свиней було важко і незручно.
4. По своєму інтелекту свині поступаються тільки людині, дельфіну і мавпі. Деякі дослідники стверджують, що свині розумніші навіть собак (але гірше піддаються дресуванню).
5. У свиней прекрасний нюх. Французи використовують свиней для пошуку делікатессних трюфелів, які свині можуть винюхувати на глибині 10-16 см.
6. Свиней можна розводити і тримати в міських умовах - для цього навіть виведено спеціальну породу - міні-Піги.
7. Вереск свині може досягати 115 децибел. Це на 3 дБ вище, ніж звук надзвукового авіалайнера!

                                         Цікаво знати що... 


  Звичай носити кульчик (сережку) у вусі- пішов ще з давнього Риму, та Єгипту. Цю відзнаку одягали лише рабам, щоб відокремити їх  від загальної маси населення. 
Зате пізніше ця прикраса стала основним атрибутом  "суто  чоловічих професій" - піратів,  моряків і звісно козаків.
 Кульчик у вусі пірата означав  про захоплений ним корабель, моряк міг одягти кульчик тільки після того, як обійде Мис Горн,на якому майже цілий рік стоїть штормова погода. Такі мореплавці мали право в портових шинках на один безкоштовний келих спиртного, а також безкарно класти ноги на стіл.
 Козачий звичай носиити сережки  пов'язаний виключно з військовою стороною життя. Однак не всі козаки мали право носити їх. Кульчик в лівому вусі означав, що цей козак - один син у матері, кульчик у правому - останній чоловік роду. Якщо ж козак носив кульчики і в правому і в лівому вусі - це означало, що  він одна дитина у батьків. У походах і боях таких, як правило берегли. Але не можна сказати, що  наявність сережок звільняла козаків від небезпек.
 Кульчики козаків мали вигляд простого півмісяця, були вони  виключно із срібла, а тому мали антибактеріальні властивості, і захищали козаків від різних інфекцій. 


А знаєте ви що... 
Найтоншу нитку створює павук. Павутина - це секрет, речовина, яку виробляють різні залози комахи. Парадоксально, але павутина - це один з найбільш міцних з'єднувальних матеріалів. Павутина в кілька разів міцніше сталевого  дроту діаметром, рівним діаметру павутини. павутина дуже еластична . Якщо розтягувати павутину, то вона здатна збільшитися рівно на третину своєї довжини. А ще вона така тонка й легка, що 40 000кілометрів цієї нитки важать всого 230 грамів.
Павук ніколи не заплутається в своїй павутині, бо завжди бігає тільки по радіальних нитках, а не по липких концентричних.

А чи знаєте ви що...  


Фраза " А у вас вся спина біла" одна з небагатьох, яка входила в лексикон Еллочки Щукіної з роману І.Ільфа і Є.Петрова " Дванадцять стільців" і використовувалася нею, як буденний жарт. Поціновувачі творчості письменників стали поширювати цей вислів, як розіграш 1 квітня. Але чи були І.Ільф і Є Петров основоположниками такого популярного розіграшу? Певно, що ні, скоріше за все вони увіковічнили вже існуючий вираз, оскільки жарти із спиною мають давню історію:

В Португалії існує звичай на 1 квітня кидатися борошном і слова "у вас спина біла" можуть виявитись не жартом.
А у Франції, традиційний першоквітневий розіграш заключається в непомітному приліпленні до спини"жертви"паперової риби. Тому обдурити можна навіть того в кого на спині її,
насправді, немає.
 Зустрічаєм рік собаки
Вони живуть з нами пліч-о-пліч вже більше ніж 30 тисяч років. Ми піклуємося про них, вони люблять і тішать нас.
Собаки - єдині тварини, які можуть розпізнавати наші емоції. Їм достатньо погляду, щоб зрозуміти, радієте ви чи сумуєте. Вони здатні навіть співпереживати людям, відчуваючи ті ж емоції, що і їхні господарі. Середньостатистична собака навчається так само легко, як і дитина, і може розуміти від 200 до 500 слів. Більше того, собака здатна освоїти основи математики, наприклад навчитися рахувати і впорядковувати цифри за зростанням. Інтелектуально вони на рівні дворічних дітей.
 Всього налічуєтьсья близько 703 породи чистокровних собак. На землі приблизно 400млн. собак. А ще існує безліч легенд про вірність та героїзм цих домашніх улюбленців, та встановлено безліч пам'ятників на знак подяки за любов і відданість.

 А чи знаєте, ви що?

Електричні гірлянди, сяючі різнокольоровими вогнями, є одними з найпоширеніших різдвяних і новорічних прикрас у всьому світі. Вперше в історії електрична новорічна гірлянда запалилася в 1895 році на ялинці перед Білим домом у Вашингтоні. Більше про історію незмінного святкового атрибуту розкажуть цікаві факти про електричні гірлянди. 
 З ялинковою гірляндою пов’язана красива легенда. Коли на світ з’явилося немовля Ісус, пальма, маслина і ялинка зібралися, щоб його привітати. У маслини і пальми були плоди, які вони могли піднести Христу як дарунок, а у ялинки не було нічого, крім колючої хвої і липкої смоли. Маслина і пальма висміяли ялинку. За тим, що відбувається спостерігав ангел, він зглянувся над скромною ялинкою, махнув рукою, і з неба на колючі гілки опустилася зірка, розсипавшись по всьому дереву безліччю яскравих вогнів. Саме до веселих зоряних вогників і потягнулися руки Ісуса.... 




А чи знаєте ви, що... 
Китайська стіна є не тільки в Китаї.
В нашому Дніпрі є будинок, який в народі назвали "Китайською стіною", бо його довжина становить 860 метрів.
Розташований цей будинок  на проспекті Героїв, 12, побудований він у 1972 - 1974 році. У "Китайській стіні" 36 під'їздів та 1258 квартир. Щоб дістатися від першого до останнього під'їзду, потрібно проїхати три тролейбусних зупинки.

А чи знаєте ви, що...
 Квіти дуже дисципліновані і строго дотримуються певного режиму дня, адже все їхнє життя залежить від сонця, його світла і тепла. Тому люди давно помітили надзвичайну здатність деяких квітів розкриватися і закриватися у певний час доби. Ще в Давній Греції та в Давньому Римі на особливих клумбах висаджували спеціальні рослини, що розкривалися і закривалися о різній порі дня, даючи людям змогу дізнатися про час із точністю в одну-дві години.  Квіткові годинники працюють точно лише за умови доброї погоди. У похмурі дні, й перед зміною погоди квіти можуть розкритися пізніше, або не розкриються взагалі.

                                                                     
                                                    Цікаво знати що..
                                                              Найвідоміший у світі цирк має назву Дю Солей ( цирк Сонця). Це незвичний цирк, адже на його сцені не побачиш тварин та клоунів.Замість звичної циркової програми розігрується ціла вистава.Актори виступають  у фантастичних костюмах, виконують карколомні циркові номери, усе це поєднується із музикою, химерними декораціями, та новітніми спецефектами.


    А чи знаєте ви що...        

Трембіта, це не просто  народний духовий інструмент,  це перший гуцульський мобільний телефон.                                                Раніше трембіта була чи не єдиним засобом зв'язку вівчарів між собою, та селом. Почути звуки трембіти можна на відстані до 50 кілометрів. За допомогою трембіти люди сповіщали односельчан і найближчих сусідів  про народження і смерть. Нею запрошували на весілля, та колядували, а ще за допомогою неї сповіщали про небезпеку. На трембіті не можна заграти веселої мелодії, Трембіта занесена у Книгу рекордів Гіннеса, як найдовший духовий інструмент. Максимальна довжина інструмента 8 метрів, вага приблизно 3 кг.



                                          А вам цікаво знати...   
 Чому білі ведмеді не їдять пінгвінів? Це питання іноді ставлять навіть на олімпіадах з біології. Відповіді бувають різні. Наприклад кажуть що ведмедям не подобається запах пінгвінів.
Також існує думка що при вигляді ведмедя пінгвіни стрибають у воду і легко рятуються від білих хижаків. Однак все насправді набагато простіше.
Вся справа в тому що пінгвіни і білі ведмеді живуть на різних полюсах Землі. Пінгвіни живуть на південному полюсі в Антарктиді, а білі ведмеді на північному в Арктиці. І зустрітися їм не судилося. Може це й на краще. 

 А чи знаєте ви що...

Є птахи, які прилітають до нас зимувати. Шишкар - перелітній птах, ці птахи прилітають восени,та оселяються в хвойних лісах,  бо основною їжею для них є насіння шишок. Коли корму особливо багато птахи затримуються і виводять пташенят. Припадає цей період на середину січня, коли надворі лютують хрещенські морози.  Гнізда шишкарів настільки теплі, що пташата  без оперення не замерзають.   А  ще,  за схильність до частих змін місць проживання їх називають "птахами - циганами", і "північними папугами" за яскраве забарвлення, незвичний дзьоб, та вміння підвішуватись до шишок вниз головою.

                                                         А чи знаєте ви що...

        Ялинки завжди прикрашали їжею: родзинками, цукерками, горіхами, печивом. Але  головною прикрасою ялинки були яблука. Найкрасивіші відбирали з осіннього урожаю і зберігали спеціально до Різдва. Кулі на різдвяних ялинках, з'явилися через неврожай яблук.  Склодуви німецького містечка вирішили зробити тимчасову заміну і замість цих фруктів виготовили кулі, які повинні були зображати на ялинці традиційні яблука. Так проста ялинкова куля стала найпопулярнішою ялинковою прикрасою в усьому світі.

А чи знаєте ви, що..

Символом Нового року не завжди була ялинка. У дохристиянській Русі Новий рік пов'язували з початком землеробства, а тому святкували його 21 березня. Це було свято весни, хліборобів, початку весняних польових робіт. Звідси й походить звичай засівати оселю зерном у новорічний ранок. Ритуальним деревом весняного новорічного обряду була вишня. Деревце садили в діжечку  восени, тримали його в хаті, а навесні, у березні, вишенька розквітала. По тому, як вона квітне, дівчата вгадували долю на цілий рік.   


                                                                                    А чи знаєте ви, що...
Спостерігаючи за поведінкою крокодила, люди помітили одну його дивну особливість. Коли він приступає до поїдання спійманої здобичі, то  з його очей струмком ллються сльози.  Намагаючись знайти пояснення цьому явищу люди були впевнені, що крокодилу шкода своєї жертви. Візантійський богослов Фотій. пише про те,що оплакують крокодили останки вбитих живих істот, а на голову ллють сльози з-за того, що з’їсти її важко,бо вона надто кістлява.Тобто плаче крокодил, за словами Фотія, з подвійним підтекстом. Ось чому про людину, яка ллє сльози нещиро, прикидаючись, кажуть, що вона плаче «крокодилячими сльозами». Але шведські вчені підтвердили факт крокодилячих сліз і встановили їх причину. виявилося, що нирки  у крокодиладалеко не досконалі, тобто вони не справляються зі своїми функціями, тому у них ( а також у інших рептилій) є особливі залози, які допомагають виводити зайві солі з організму тварини. розташовуються ці залози у куточках крокодилових очей, і як тільки рептилія починає ласувати  своєю здобиччю, залози починають працювати, виводячи зайві солі, тому і складається таке враження,що крокодил плаче. Сльози,  при цьому, у крокодила  дуже великі і рясні.


А чи знаєте ви, що... гарбуз - незамінний атрибут Хелловіна.
 Традиція виготовлення з гарбузів світильників пішла від кельтського звичаю створювати ліхтарі, які допомагають душам знайти шлях в чистилище. Цей овоч був обраний не випадково, так як був дешевим і доступним. *Найбільшим гарбузом в світі до Хелловіну вважається плід вагою 1446 фунтів, (654 кг.) вирощений фермером з Канади, штату Онтаріо.
  • *Світовий рекорд по вирізанню обличчя на гарбузі належить Стівену Кларку, який впорався із завданням за 24,3 секунди.
  • *Найбільший грошовий приз у 25 тисяч доларів в Америці дається тому, хто виріже найоригінальніший Джек-ліхтар з гарбуза. 
  • *У Бостоні був встановлений рекорд із найбільшої кількості одночасно запалених гарбузових ліхтариків «Скупого Джека» у загальній складності 30 128 штук.


А чи знаєте ви що.. у природі існують скажені овочі?  На узбережжі Чорного моря, та в південних країнах росте незвичайний бур`ян, схожий на невеликий сіро-зелений огірок. Ця рослина так і називається - скажений огірок. Якщо доторкнутися до стиглого плоду, він тут-таки відскакує від плодоніжки і випускає струмінь гіркого слизу з насінням. Скажений огірок, незважаючи на невеликі розміри, здатний "стріляти" на відстань понад 10 метрів.

                   
                              
До Вашої уваги 7 цікавих фактів про День Знань. 1. У 325 році Костянтин Великий вирішив починати новий рік з 1 вересня. В кінці XVстоліття православна Русь перейняла цю традицію, вперше рахувати початок року з початком осені стали з 1492 року. Оскільки в той час усі школи були при церквах, навчання в них починалося з церковного нового року — з 1 вересня. 2. Традиція розпочинати навчання з 1 вересня є далеко не в усіх країнах, так, в Японії перший дзвоник дзвенить у квітні, а останній – у березні наступного року. 3. Першокласники Німеччини відрізняються тим, що у День Знань приходять до школи не з квітами, а з великим різнокольоровим пакетом. Цій традиції майже 150 років. Напередодні свята діти майструють конусоподібний пакет, в який батьки кладуть солодощі та потрібні для навчання речі; вже сидячи за партою, першокласники можуть розгорнути яскравий шкільний подарунок і подивитися, чим цікавим його наповнили батьки. 4. Офіційно День знань почали відзначати в СРСР з 1984 року. 5. На території України до середини 30-х рр. XX століття не було точної дати початку навчального року, діти йшли до школи після завершення польових робіт. 

А чи знаєте Ви, що загартовування - це гігієнічний захід, завдяки якому організм людини стає більш стійким до несприятливого впливу навколишнього середовища, а також стає витривалішим. Відзначено, що якщо людина систематично гартується, то ймовірність захворіти на застуду в такому випадку знижується в цілих 4 рази! А в деяких випадках і зовсім застуда не настає, настільки міцним стає організм.

Ох вже ці рекорди Гіннеса ... І кого тільки немає в знаменитій книзі, нове видання якої виходить щороку. Тут вам і найдовші нігті, і найвищий ірокез, і найменший чоловік у світі. Деякі рекорди захоплюють, інші викликають посмішку, а якісь і зовсім відвертають.

Найбільша колекція ляльок Барбі -
 15 000 ляльок.





Зустрічаєм рік півня ;-)


У  півнів високий інтелект:
Півні можуть пам'ятати зовнішність більше 100 курей або людей, тому запам'ятовують тих, хто ставиться до них погано або добре. У них гострий (телескопічний) зір, притаманний хижим птахам. Ухвалюючи рішення, вони враховують свій досвід і знання довкілля. Також ці птахи можуть рахувати і розрізняють деякі геометричні фігури.
Людина чує крик півня на відстані двох кілометрів. На Землі в три рази більше курей і півнів, ніж людей. 

Цікаво знати, що...
Перший фільм про «Титанік» був знятий менше ніж через місяць після катастрофиі головну роль у ньому зіграла актрисаяка вижила в аварії корабля.
Хоча корабель міг втриматися на плаву при затопленні чотирьох відсіків поспіль, у фатальну ніч були пошкоджені шість з них ...
Четверта димова труба «Титаніка» була декоративною і служила вентилятором.

Цікаво знати, що...
   Людський організм при сухому повітрі може витримати температуру +71°С протягом однієї години, +82 °С - 49 хвилин, +93°С - 33 хвилини, а +104°С - 26 хвилин. Експериментаторами теоретично припущено, що гранична температура, при якій людина ще в змозі дихати становить +116 ° С.
При температурі навколишнього середовища 37-39° С організм випаровує в годину близько 0,3 літра поту, а коли температурна шкала перевалює позначку за 40 - один-два літри.

Цікаво знати, що...
 Персі Спенсер придумав мікрохвильову піч. Він працював у лабораторії і звернув увагу на те, що коли співробітники проходили повз працюючого магнетрона, то шоколадки в кишенях танули, а металеві деталі одягу сильно нагрівалися. Проводилось чимало експериментів, і в результаті з'явилася металева коробка з магнетроном. Її призначенням було нагрівання їжі. Цей прилад був запатентований в 1945 році.  Вага машини складала 340 кілограм, а висота - 175 сантиметрів.



Цікаво знати, що...
Собаки-рятувальники. Фахівці підрахували, що одна собака на завданні з пошуку замінює від 20 до 30 людей. Використання навчених собак на місцях катастроф, при пошуку зниклих – стовідсоткова державна необхідність.


Цікаво знати, що...
Виявляється, що пластилін винайшла школярка — внучка відомого виробника чистячого засобу для шпалер Клео Маквікера. Воно було призначене для очищення шпалер від вугільного пилу. Дівчинка запропонувала використовувати цей засіб для гри. З його складу прибрали чистячий компонент, додали мигдалеве масло і фарбники.

Цікаво знати, що...
Стрибок з парашутом єдиний вид падіння, після якого відчуваєш тільки гордість
Коли людина стрибає з парашутом, то вона знаходиться у вільному падінні з середньою швидкістю 50 м/с (180 км/год).
Багато хто думає, що смертність в парашутному спорті просто зашкалює. Насправді, ймовірність розбитися на смерть становить всього 0,025%.

Цікаво знати, що...
На передніх лапках кота 5 "пальців", а на задніх - чотири.

Коти погано розрізняють смак їжі. На язиці кота всього 473 смакові точки (в людини - 9000). Смакові рецептори котів не сприймають цукор.
Коти набагато гірше від людей бачать кольори (червоний їм зовсім недоступний). Зате вони можуть розпізнати 25 відтінків сірого кольору.

Цікаво знати, що...
Динозаври жили досить довго і середня тривалість їх життя становила трохи більше століття.

Динозаври є найбільшими і найважчими тваринами серед усіх, що населяли нашу планету.
Особливе місце займає динозавр Supersaurus (укр. Суперзавр) – його вага перевищувала масу 10 слонів.


Зустрічаєм рік мавпи :)))
Мавпи належать до числа нечисленних тварин, які можуть впізнавати себе в дзеркалі.

Був зафіксований випадок, коли мавпа пройшла тест на IQ з результатом, який відповідає рівню нормального розвитку дорослої людини.

Деякі види мавп мають настільки розвинений хвіст, що тільки на його кінчику вони можуть витримати власну вагу.

Дуже примітний той факт, що мавпи ніколи не застуджуються.

Середня тривалість життя мавп коливається в залежності від їх розмірів – у найменших – ігрунок – не перевищує і 10 років, а ось у орангутангів становить 57-60 років.
Цікаво знати, що...
Одна з важливих галузей економіки Мадагаскару — експорт прянощів і спецій. Відомий економічний казус, коли компанія Coca-Cola перейшла на використання синтетичної ванілі, замість натуральної, і це відчутно вдарило по економіці республіки, так як вона була найбільшим в світі експортером цієї пряності.

Цікаво знати, що...
Незважаючи на граціозність, лебеді відрізняються великою силою і можуть становити небезпеку для людини. Особливо це стосується періоду виховання пташенят. Птахи починають люто захищати своє потомство і стають агресивними. Під час нападу вони в стані поламати людині кістки. З огляду на це, краще не підходити до них близько і не лякати.

Цікаво знати, що...
Кроти зовсім не сліпі
Дослідження останніх років спростували існуючу думку про те, що кроти сліпі, оскільки живуть під землею. Насправді, у кротів досить гострий, хоча і обмежений, зір. А побачене кротом світло, служить знаком небезпеки, адже проникнення світла для нього означає не що інше, як те, що в нору проник хижак.
Цікаво знати, що...
У бджіл п’ять очей. Три у верхній частині голови і два попереду. Це єдина комаха, яка виробляє їжу, яку їдять люди.
Медоносна бджола відвідує від 50 до 100 квітів за 1 виліт.
Взимку бджоли харчуються медом, який вони зібрали в теплу пору року. 


Цікаво знати, що...
Ялина - це папір і віскоза. Тільки з одного кубометра ялинової деревини можна одержати 1,5 км штучного шовку.
З ялинової деревини та смоли можна одержати: каніфоль, скипидар, ацетон, гліцерин, лаки, кормові дріжджі.
Хлорофіло-каротиновим настоєм, приготовленим із хвої, лікують опіки. Ветеринари лікують ним рани тварин.


Цікаво знати, що...


Шкіра людини повністю оновлюється за 27 днів, а протягом усього життя - до 1000 разів. Таким чином, маса всієї "скинутої" за життя шкіри може досягати 50 кілограмів.






Цікаво знати, що...
За 70 років життя людина проводить за їжею 7 років, а зїдає 160 кг шоколаду, 7300 яєць - загалом 50 тонн харчів. Цілий вагон!
Шлях від рота до шлунка тверда їжа проходить за 6-8 секунд, а рідка - за  2-3 секунди. Їж не поспішаючи!



Цікаво знати, що...
Перший у світі паровоз був розроблений у 1803 році англійським винахідником Річардом Тревитиком. Але через свою надмірну вагу він так й не знайшов застосування.
І лише у 1814 році також англієць Джордж Стефенсон (Стивенсон) вдосконалив розробку. Свій перший паровоз "Блюхер" Стефенсон побудував для роботи на руднику. Наступного року він побудував ще два паровози, а у 1823 році у Ньюкасле він заснував перший у світі паровозобудівний завод.
Цікаво знати, що...

Близько третини життя ми витрачаємо на сон. Сон дає можливість організму відпочити, а мозку - переробити отриману за день інформацію.
Якщо кішки сплять 14 годин на добу, то людині досить 8 годин сну. 
З дванадцяти місяців на рік людина спить чотири.


Цікаво знати, що...

"Камікадзе" з японської перекладається як "божий вітер".
Так під час війни називали японських льотчиків-смертників, які діяли проти кораблів супротивників.
За американськими даними, під час війни камікадзе потопили 45 та пошкодили біля 300 бойових кораблів.






Цікаво знати, що...
Середньостатистична людина складається з води на 50-80%. Ембріон людини складається з води на 95%, дитина на 70-80%, а доросла людина на 50-70%, тобто з віком людина всихає, організм людини зашлаковується і разом зі зменшенням частки води в організмі приходять хвороби і старість.
Кров людини на 83% складається з води.
Людина може обходитися 30 діб без їжі і менше тижня без води.


Цікаво знати, що...
Да, все буквы латинского алфавита - от А до Z - были найдены Кьеллом Б. Сандведом. Чем не чудо природы? Однако впервые он рассмотрел некоторые буквы на экспонатах коллекции насекомых Национального музея естественной истории США. Обнаружив как-то раз одну букву, он решил попробовать отыскать и остальные. Но для этого ему пришлось исследовать более миллиона крыльев бабочек! И что же? Результат вы видите. Разумеется, природа не собиралась обучать грамоте человека. Просто в пестрых переплетениях цветных линий на крыльях иногда можно рассмотреть и буквы. Это нужно бабочкам для маскировки, ведь у них так много врагов.

Цікаво знати, що...
Гравітація на поверхні супутника всього 17% від земної.
Уявіть, що ваша вага 100 кг. Стоячи на поверхні Місяця ви важили б всього 17 кг. Ви змогли б пройти в 6 разів більше відстані і нести вагу в 6 разів важче земної. Використовуючи тільки силу власних м’язів, ви б змогли здійснювати короткі перельоти над поверхнею Місяця.


Цікаво знати, що...
У 1992 році австралійські однодумці об’єдналися заради виграшу в лотерею. На кону було 27 млн. дол. Кількість комбінацій 6 з 44, становило трохи більше 7 мільйонів, при вартості лотерейного квитка в 1 долар. Ці однодумці створили фонд, в який кожен з 2500 чоловік вклав по 3 тисячі доларів. Результат — виграш і повернення 9000 кожному.




Цікаво знати, що...
Можливо, Ти - великий шанувальник Спанч Боба? Знаєш напам'ять усі серії і навіть граєш у комп'ютерні ігри з улюбленими мультяшними героями? Та чи зауважив Ти, скільки дірок має Спанч Боб? Так от, їх рівно сорок!
А ось у Сквідварда - всього 6 щупальців, хоча мало б бути 8, як у всіх нормальних восьминогів. Та аніматори вирішили, що малювати 8 щупальців буде надто складно.

Цікаво знати, що...
Найдовша автомобільна пробка в історії була зафіксована в 1980 році на французькій автостраді, між Парижем і Леоном. Її протяжність становила близько 200 кілометрів. Друге місце займає пробка, зафіксована неподалік Гамбурга в 1993 році, її протяжність - 180 кілометрів.
А в Пекіні (Китай), в 2010 р. утворилася 100-кілометрова пробка, яка розсмокталася лише через 10 днів.

Цікаво знати, що...
Дощ став причиною появи прогнозів погоди по радіо. Коли американський власник радіостанції потрапив під дощ, він заснував нову рубрику прогнозу погоди, яка розповідала про дощ кілька разів на добу.
А в посушливій Бостсвані люди вітаються словом «пулу», що означає «дощ», крім того національна валюта в країні теж називається «дощ».

Цікаво знати, що...
У сучасного персонального комп’ютера в десять разів більше потужності, ніж свого часу було потрібно, щоб запустити і посадити людину на Місяць.
Нам достатньо долі секунди, щоб оцінити якість сайту, на який ми зайшли.


Цікаво знати, що...
Австралія - країна нескінченного релаксу та посмішок. Ідеальний час для подорожі сюди - з грудня по лютий. Під час нашої зими в Австралії встановлюється чудова середземноморська погода. На місцевих пляжах ідеально проведуть час серфери, дайвери, а також любителі більш спокійного відпочинку.
 Цікаво знати, що...
У мухоморах не так вже й багато отрути, для того що б концентрація його була смертельною, потрібно з'їсти близько 4 кг. А ось бліда поганка так, дуже отруйна достатньо одного грибочка що б отруїти 4 чоловік.



Цікаво знати, що...
Єдина акула, яка живе в Чорному морі - катран. Вона боїться людини і тому рідко з'являється біля берегів. Єдину небезпеку для людей представляють спинні плавники катрана, оснащені великими отруйними шипами.




Цікаво знати, що...
За формою будівлі, що прикрашає діловий район Канзас-Сіті (штат Канзас), неважко здогадатися, що там розташована бібліотека, точніше, Центральна бібліотека Канзасу. Причому, корінці «книг», що прикрашають фасад бібліотеки, обирали самі жителі штату. Це найвідоміші книги, зміст яких якось пов'язано зі штатом і його столицею.

Цікаво знати, що...
Щорічно для гри в « Монополію » створюється величезна кількість грошей, навіть більше чим реальних банкнот. І хоча цей факт схожий на інтернет-міф, але насправді він реальний. Відповідно до звітів представників компанії Parker Brothers — виробників гри, щорічно для «Монополії » друкується банкнот на суму більше $ 30 млрд. Разом з цим, за період минулого року Бюро гравіювання і друку справило реальних грошей лише на $ 974 млн. Приблизно 95 % цих грошей витрачається для виведення старих і зношених банкнот .

Цікаво знати, що...
Звичайну книгу стандартного формату в 500 сторінок не можна роздавити, навіть якщо поставити на неї 15 вагонів, навантажених вугіллям.
А найтовстішою друкованою книгою у світі є WIKIPEDIA. Вона являє собою збірник статей з мережі Інтернет, що її любитель книг Роб Метьюс вирішив надрукувати у вигляді одного тому. Таким чином, паперова версія цієї книжечки склала 5000 сторінок.



Цікаво знати, що... 
Асператус ( asperatus лат. хвилясто-горбистий ) - рідкісний тип хмар, що має незвичайний і страхітливий вигляд. У 2009 році він був запропонований до включення в загальну класифікацію хмар як окремий вид. Незважаючи на грізний вигляд, хмари Асператус не супроводжуються ураганом або грозою. На 2015 рік Асператус залишається маловивченим типом хмар.

Цікаво знати, що...
Амбідекстр – це людина, у якої однаково розвинені обидві півкулі мозку. А отже: амбідекстр - це людина яка однаково добре володіє обома руками. До речі, функціями амбідекстра володіють і тварини.
Не багато хто знає, що улюблений усіма Губка Боб так само є амбідекстром. Однак дана ідея творцями мультсеріалу так і не була розкрита.

Цікаво знати, що...
Найбільша кішка у світі на даний момент є лігр (помісь самки тигра і самця лева) на ім’я Геркулес. Звичайно, він не є домашньою кішкою, проте він живе серед людей. Головною відмінністю Геркулеса від побратимів є його слухняність і доброта. Дивно, але він обожнює доктора Бгагавана, його господаря. Вага лігра становить 408,23 кілограмів, довжина від носа до кінчика хвоста 3 метри 70 сантиметрів, зріст 1 метр 83 сантиметри. Максимальна швидкість, яку здатний розвинути лигр — 80 км / ч. 
Цікаво знати, що...
За публікацію твору «Лист до вченого сусіда» в журналі «Стрекоза» (березень, 1880) А.П.Чехову видали гонорар, який становив 5 копійок за рядок. А ось за п’єсу «Вишневий сад» видавництво «Знання» в 1904 році запропонувало письменникові величезну суму 5000 рублів.

Цікаво знати, що...
Найвідоміша компанія дитячих конструкторів «Лего» за роки свого існування випустила їх стільки, що на кожного жителя планети припадає по 30 елементів. Останнім часом почастішали випадки проковтування малюками дрібних деталей, тому в пластмасу стали додавати особливу речовину, яка світиться на рентгенівських знімках;


Цікаво знати, що...
Літак Ан-225 «Мрія» – радянський найбільший та найпотужніший у світі транспортний літак, створений київським КБ імені Антонова.
Всередині цього літаючого гіганта знаходиться вантажний відсік, обладнаний системою потужних гідравлічних підйомників. Він на стільки великий, що з легкістю може помістити аж 8 домів середньої величини. Автомобілі, поїзди чи танки – цей залізний птах може проковтнути навіть найбільшу «здобич». Адже в реальності все так і виглядає – завантаження техніки відбувається спереду: літак закидає свій ніс на 90 градусів вверх і вся передня частина опускається на землю, щоб всередину змогла заїхати техніка.
Цікаво знати, що...
Мертве море назване так тому, що в його дуже солоних водах не може жити жодна жива істота. Вода Мертвого моря стала такою солоною через сильне випаровування під пекучим сонцем. У водах моря солі міститься у 5 разів більше, ніж у водах океанів. Густина морського "розсолу" така, що в нього неможливо упірнути, а триматися на поверхні може навіть недосвідчений плавець.
Цікаво знати, що...   
Дуб звичайний – найбільш небезпечне дерево під час грози. 
Вчені завдяки багаторічним спостереженням з'ясували, що зі ста ударів блискавки на дуб припадає 54.
На тополю-24, смереку-10, сосну-6, бук-3, акацію-1.
Береза, клен та горіх не зазнали жодного удару. Але й вони здатні притягувати грозові розряди, якщо височать поодинці.      

Цікаво знати, що...  

На території Канади, в містечку Вегревілль, розташованому на схід від Едмонтона і населеному, переважно, етнічними українцями, знаходиться найбільше в світі пасхальне яйце. Його довжина становить 8 м, а ширина – 5 м. Ця «писанка» вагою близько 2270 кг зроблена з уламків літаків. Виготовили цей пам’ятник на згадку про тих українців, що першими приїхали до Канади.
Вона повертається за вітром, як гігантський флюгер, і її видно здалеку на відстані багатьох кілометрів. Обхопити цей шедевр зможуть тільки 20 чоловік, а розбити – хіба що важка артилерія.

Цікаво знати, що...
   Аристотель і Піфагор вважали музичну терапію ліками, які зцілюють не тільки тіло, але й душу. А сучасні дослідники з'ясували, що весь світ, і людське тіло включно, знаходиться в постійній музичній вібрації. Тільки наше вухо розрізняє 1378 різних тонів у різних діапазонах, а поза спектром чутності існують мільйони звуків. І навіть зовсім незначні зміни в їхній частоті впливають на стан наших внутрішніх органів.
                                       
Цікаво знати, що...

Жовтоголовий корольок - найменша пташка України, її довжина 9 см, а вага 5 г, гніздяться в Карпатах та на Поліссі. Корольки отримали свою назву за яскраві чубчики-корони.
Цікаво знати, що...
У метелика немає шлунка.
Цікаво знати, що...
Щоб зробити кілограм меду, бджілка повинна облетіти 2 млн квіток.


Цікаво знати, що...
У Японії існує особливе мистецтво - бонсай, яке дозволяє вирощувати в себе вдома в горщику маленькі копії справжніх дерев. Бонсай - це не просто вирощування карликових дерев, це вид мистецтва з певними правилами, мета якого, відтворити у своєму творі живу природу. Для вирощування таких рослин застосовують особливі техніки поливу. Бонсай може прожити до 300 років.

Цікаво знати, що...

Найменша книжка видана у 1896 році в італійському місті Падуя, її розмір 16 мм х 11 мм, що дорівнює приблизно розміру нігтя на великому пальці руки. У цій книзі надрукований лист Галілео Галілея.


                                     Цікаво знати, що...
Кімнатні рослини — це не тільки прекрасна прикраса будинку, але й ефективні освіжувачі та очищувачі повітря. Найефективніша рослина у боротьбі за чистоту повітря -  це "Діпсіс жовтуватий". Одна з кращих рослин для загального очищення повітря в приміщенні.



Цікаво знати, що...
Жувальна гумка протягом десяти хвилин може видалити 100 мільйонів бактерій з рота людини. Але довше жування навпаки спричиняє повторне накопичення бактерій у ротовій порожнині.



Цікаво знати, що...
Бачиться з друзями корисно для здоров'я. Вся справа в тому, що при частому спілкуванні підвищується рівень прогестерону, а це сприяє психологічної розрядки, а так само знижує рівень тривоги.
Друзі мають між собою певні генетичні схожості. Це можна зіставити з деякою спорідненої зв'язком. А все тому, що друзів ми вибираємо собі на підсвідомому рівні.

Цікаво знати, що...
Антарктида:
- найхолодніший материк;
- найвищій материк;
- має найбільші запаси прісної води;
- тут дмуть найсильніші вітри;
- має найнижчу температуру повітря на Землі;
- знаходяться найбільші льодовики;
- єдиний материк, який не належить нікому;
- немає постійного населення.

Цікаво знати, що...
Щодня людина моргає 11 500 разів. Наші очі мають один і той самий розмір від народження до кінця життя. А вуха та ніс весь час ростуть.






Цікаво знати, що...
Подивившись цей мультфільм, можна вивчити кілька китайських слів. Наприклад, імена головних героїв обрані з реальних слів китайської мови. «Шифу» означає «вчитель», «Тай Лунг» - «великий дракон», «Угвей» - «черепаха».
У китайській версії мультфільму Майстри Журавля озвучував Джейсі Чан (син Джекі Чана).




Цікаво знати, що...
Астрономічна весна настає 20 або 21 березня - в день весняного рівнодення. У порівнянні з осіннім періодом навесні частота дихання у людей збільшується на одну третину.
Наші пращури вважали, що весна прийшла тоді, коли з лісу починає лунати "ку-ку" :)) Не тільки ми міняємо наряди з приходом весни. Зайки, білки та інші звірятка змінюють колір своїх світлих шубок на більш темний.
Цікаво знати, що...
Ки́їв - столиця України, одне з найбільших і найстаріших міст Європи. Хрещатик - центральна вулиця Києва. Можливо, багатьох здивує той факт, що вона не така вже й велика, як може здатися. 
Хрещатик є найкоротшою центральною вулицею столиці в Європі. Починається від Європейської площі, проходить через Майдан Незалежності, і закінчується Бессарабською площею. Довжина Хрещатика становить 1225 метрів.

6 коментарів:

  1. Интересная подборка фактов! Ждем продолжения!!!

    ВідповістиВидалити
  2. Очень интересно, читаем всей семьей! Спасибо!

    ВідповістиВидалити
  3. Вопрос о пысанке был недавно в программе "Что?" "Где?" "Когда?", мы уже знали ответ, а знатоки - нет! :)

    ВідповістиВидалити
  4. Записалися з онуком до логопеда. Дідусь вирішив і "свої 5 копійок туди встромити".
    Може хтось краще вигадає - буду радий за виправлення.

    РАЧКУВАТИ
    Рак у ручаї рачкує
    Корму у траві шукає
    В рогозі та очереті,
    Під корінням у верби.
    Рибу рак бере за зябра,
    Розриває до хребта.
    Рак рачкує між рослин,
    Рот у рака спереду.

    ВідповістиВидалити
  5. Записалися з онуком до логопеда. Дідусь вирішив і "свої 5 копійок туди встромити".
    Може хтось краще вигадає - буду радий за виправлення.

    РАЧКУВАТИ
    Рак у ручаї рачкує
    Корму у траві шукає
    В рогозі та очереті,
    Під корінням у верби.
    Рибу рак бере за зябра,
    Розриває до хребта.
    Рак рачкує між рослин,
    Рот у рака спереду.

    ВідповістиВидалити