Зустрічаємо рік бика
Ми настільки звикли до того, що в житті нас оточує безліч свійських тварин, що навіть не знаємо, настільки багато цікавих фактів існує про кожну з них. Корови є незмінними супутниками людини, які вже багато тисячоліть забезпечують нас м'ясо-молочними продуктами. В стародавні часи у слов'ян корови вважалися символом родючості, а бики являли собою образ достатку і могутності. В Індії вважаєть ся, що в кожній корові є щось священне. Незважаючи на те, що багато людей в цій країні голодують, ні у кого в індусівне виникає думки, щоб зарізати і з'їсти корову. В індійській релігійній книзі Махабхарат сказано, що корова, завдяки своїй чистоті, дарована їм вищими силами, має можливість наділити людину щастям і захистити її від темряви пекла. У ведичних текстах йдеться про те, що місце, де знаходиться корова, володіє чистою енергетикою, тому цим тваринам дозволено прогулюватися навіть по міським дорогам.
А чи знаєте ви що...

А знаєте ви що...
![]() |
У ядрі нашої планети міститься вп'ятеро більше золота, ніж у всіх інших породах, доступних для розробки, разом узятих.
Зустрічаємо рік свині
Цікаво знати що...
Звичай носити кульчик (сережку) у вусі- пішов ще з давнього Риму, та Єгипту. Цю відзнаку одягали лише рабам, щоб відокремити їх від загальної маси населення.
Зате пізніше ця прикраса стала основним атрибутом "суто чоловічих професій" - піратів, моряків і звісно козаків.
Кульчик у вусі пірата означав про захоплений ним корабель, моряк міг одягти кульчик тільки після того, як обійде Мис Горн,на якому майже цілий рік стоїть штормова погода. Такі мореплавці мали право в портових шинках на один безкоштовний келих спиртного, а також безкарно класти ноги на стіл.
Козачий звичай носиити сережки пов'язаний виключно з військовою стороною життя. Однак не всі козаки мали право носити їх. Кульчик в лівому вусі означав, що цей козак - один син у матері, кульчик у правому - останній чоловік роду. Якщо ж козак носив кульчики і в правому і в лівому вусі - це означало, що він одна дитина у батьків. У походах і боях таких, як правило берегли. Але не можна сказати, що наявність сережок звільняла козаків від небезпек.
Кульчики козаків мали вигляд простого півмісяця, були вони виключно із срібла, а тому мали антибактеріальні властивості, і захищали козаків від різних інфекцій.
А знаєте ви що...
Найтоншу нитку створює павук. Павутина - це секрет, речовина, яку виробляють різні залози комахи. Парадоксально, але павутина - це один з найбільш міцних з'єднувальних матеріалів. Павутина в кілька разів міцніше сталевого дроту діаметром, рівним діаметру павутини. павутина дуже еластична . Якщо розтягувати павутину, то вона здатна збільшитися рівно на третину своєї довжини. А ще вона така тонка й легка, що 40 000кілометрів цієї нитки важать всого 230 грамів.
Павук ніколи не заплутається в своїй павутині, бо завжди бігає тільки по радіальних нитках, а не по липких концентричних.
А чи знаєте ви що...
Фраза " А у вас вся спина біла" одна з небагатьох, яка входила в лексикон Еллочки Щукіної з роману І.Ільфа і Є.Петрова " Дванадцять стільців" і використовувалася нею, як буденний жарт. Поціновувачі творчості письменників стали поширювати цей вислів, як розіграш 1 квітня. Але чи були І.Ільф і Є Петров основоположниками такого популярного розіграшу? Певно, що ні, скоріше за все вони увіковічнили вже існуючий вираз, оскільки жарти із спиною мають давню історію:
В Португалії існує звичай на 1 квітня кидатися борошном і слова "у вас спина біла" можуть виявитись не жартом.
А у Франції, традиційний першоквітневий розіграш заключається в непомітному приліпленні до спини"жертви"паперової риби. Тому обдурити можна навіть того в кого на спині її,
насправді, немає.
А чи знаєте, ви що?
Електричні гірлянди, сяючі різнокольоровими вогнями, є одними з найпоширеніших різдвяних і новорічних прикрас у всьому світі. Вперше в історії електрична новорічна гірлянда запалилася в 1895 році на ялинці перед Білим домом у Вашингтоні. Більше про історію незмінного святкового атрибуту розкажуть цікаві факти про електричні гірлянди.
З ялинковою гірляндою пов’язана красива легенда. Коли на світ з’явилося немовля Ісус, пальма, маслина і ялинка зібралися, щоб його привітати. У маслини і пальми були плоди, які вони могли піднести Христу як дарунок, а у ялинки не було нічого, крім колючої хвої і липкої смоли. Маслина і пальма висміяли ялинку. За тим, що відбувається спостерігав ангел, він зглянувся над скромною ялинкою, махнув рукою, і з неба на колючі гілки опустилася зірка, розсипавшись по всьому дереву безліччю яскравих вогнів. Саме до веселих зоряних вогників і потягнулися руки Ісуса....
А чи знаєте ви, що...
Китайська стіна є не тільки в Китаї.
В нашому Дніпрі є будинок, який в народі назвали "Китайською стіною", бо його довжина становить 860 метрів.
Розташований цей будинок на проспекті Героїв, 12, побудований він у 1972 - 1974 році. У "Китайській стіні" 36 під'їздів та 1258 квартир. Щоб дістатися від першого до останнього під'їзду, потрібно проїхати три тролейбусних зупинки.
А чи знаєте ви, що...

Цікаво знати що..
Чому білі ведмеді не їдять пінгвінів? Це питання іноді ставлять навіть на олімпіадах з біології. Відповіді бувають різні. Наприклад кажуть що ведмедям не подобається запах пінгвінів.
А чи знаєте ви що...
Є птахи, які прилітають до нас зимувати. Шишкар - перелітній птах, ці птахи прилітають восени,та оселяються в хвойних лісах, бо основною їжею для них є насіння шишок. Коли корму особливо багато птахи затримуються і виводять пташенят. Припадає цей період на середину січня, коли надворі лютують хрещенські морози. Гнізда шишкарів настільки теплі, що пташата без оперення не замерзають. А ще, за схильність до частих змін місць проживання їх називають "птахами - циганами", і "північними папугами" за яскраве забарвлення, незвичний дзьоб, та вміння підвішуватись до шишок вниз головою.
Ялинки завжди прикрашали їжею: родзинками, цукерками, горіхами, печивом. Але головною прикрасою ялинки були яблука. Найкрасивіші відбирали з осіннього урожаю і зберігали спеціально до Різдва. Кулі на різдвяних ялинках, з'явилися через неврожай яблук. Склодуви німецького містечка вирішили зробити тимчасову заміну і замість цих фруктів виготовили кулі, які повинні були зображати на ялинці традиційні яблука. Так проста ялинкова куля стала найпопулярнішою ялинковою прикрасою в усьому світі.
А чи знаєте ви, що...
Символом Нового року не завжди була ялинка. У дохристиянській Русі Новий рік пов'язували з початком землеробства, а тому святкували його 21 березня. Це було свято весни, хліборобів, початку весняних польових робіт. Звідси й походить звичай засівати оселю зерном у новорічний ранок. Ритуальним деревом весняного новорічного обряду була вишня. Деревце садили в діжечку восени, тримали його в хаті, а навесні, у березні, вишенька розквітала. По тому, як вона квітне, дівчата вгадували долю на цілий рік.
А чи знаєте ви, що...
Спостерігаючи за поведінкою крокодила, люди помітили одну його дивну особливість. Коли він приступає до поїдання спійманої здобичі, то з його очей струмком ллються сльози. Намагаючись знайти пояснення цьому явищу люди були впевнені, що крокодилу шкода своєї жертви. Візантійський богослов Фотій. пише про те,що оплакують крокодили останки вбитих живих істот, а на голову ллють сльози з-за того, що з’їсти її важко,бо вона надто кістлява.Тобто плаче крокодил, за словами Фотія, з подвійним підтекстом. Ось чому про людину, яка ллє сльози нещиро, прикидаючись, кажуть, що вона плаче «крокодилячими сльозами». Але шведські вчені підтвердили факт крокодилячих сліз і встановили їх причину. виявилося, що нирки у крокодиладалеко не досконалі, тобто вони не справляються зі своїми функціями, тому у них ( а також у інших рептилій) є особливі залози, які допомагають виводити зайві солі з організму тварини. розташовуються ці залози у куточках крокодилових очей, і як тільки рептилія починає ласувати своєю здобиччю, залози починають працювати, виводячи зайві солі, тому і складається таке враження,що крокодил плаче. Сльози, при цьому, у крокодила дуже великі і рясні.
Традиція виготовлення з гарбузів світильників пішла від кельтського звичаю створювати ліхтарі, які допомагають душам знайти шлях в чистилище. Цей овоч був обраний не випадково, так як був дешевим і доступним. *Найбільшим гарбузом в світі до Хелловіну вважається плід вагою 1446 фунтів, (654 кг.) вирощений фермером з Канади, штату Онтаріо.
- *Світовий рекорд по вирізанню обличчя на гарбузі належить Стівену Кларку, який впорався із завданням за 24,3 секунди.
- *Найбільший грошовий приз у 25 тисяч доларів в Америці дається тому, хто виріже найоригінальніший Джек-ліхтар з гарбуза.
- *У Бостоні був встановлений рекорд із найбільшої кількості одночасно запалених гарбузових ліхтариків «Скупого Джека» у загальній складності 30 128 штук.

До Вашої уваги 7 цікавих фактів про День Знань. 1. У 325 році Костянтин Великий вирішив починати новий рік з 1 вересня. В кінці XVстоліття православна Русь перейняла цю традицію, вперше рахувати початок року з початком осені стали з 1492 року. Оскільки в той час усі школи були при церквах, навчання в них починалося з церковного нового року — з 1 вересня. 2. Традиція розпочинати навчання з 1 вересня є далеко не в усіх країнах, так, в Японії перший дзвоник дзвенить у квітні, а останній – у березні наступного року. 3. Першокласники Німеччини відрізняються тим, що у День Знань приходять до школи не з квітами, а з великим різнокольоровим пакетом. Цій традиції майже 150 років. Напередодні свята діти майструють конусоподібний пакет, в який батьки кладуть солодощі та потрібні для навчання речі; вже сидячи за партою, першокласники можуть розгорнути яскравий шкільний подарунок і подивитися, чим цікавим його наповнили батьки. 4. Офіційно День знань почали відзначати в СРСР з 1984 року. 5. На території України до середини 30-х рр. XX століття не було точної дати початку навчального року, діти йшли до школи після завершення польових робіт.

15 000 ляльок.
У півнів високий інтелект:
Людина чує крик півня на відстані двох кілометрів. На Землі в три рази більше курей і півнів, ніж людей.
Цікаво знати, що...
Цікаво знати, що...
Цікаво знати, що...
Цікаво знати, що...
Цікаво знати, що...
Цікаво знати, що...
Цікаво знати, що...
Зустрічаєм рік мавпи :)))
Був зафіксований випадок, коли мавпа пройшла тест на IQ з результатом, який відповідає рівню нормального розвитку дорослої людини.
Деякі види мавп мають настільки розвинений хвіст, що тільки на його кінчику вони можуть витримати власну вагу.
Дуже примітний той факт, що мавпи ніколи не застуджуються.
Середня тривалість життя мавп коливається в залежності від їх розмірів – у найменших – ігрунок – не перевищує і 10 років, а ось у орангутангів становить 57-60 років.
Цікаво знати, що...
Цікаво знати, що...
Цікаво знати, що...
Цікаво знати, що...
Цікаво знати, що...
Людина може обходитися 30 діб без їжі і менше тижня без води.
Цікаво знати, що...
Уявіть, що ваша вага 100 кг. Стоячи на поверхні Місяця ви важили б всього 17 кг. Ви змогли б пройти в 6 разів більше відстані і нести вагу в 6 разів важче земної. Використовуючи тільки силу власних м’язів, ви б змогли здійснювати короткі перельоти над поверхнею Місяця.
Цікаво знати, що...
Цікаво знати, що...
Цікаво знати, що...
Цікаво знати, що...
Цікаво знати, що...
Цікаво знати, що...
Цікаво знати, що...
Цікаво знати, що...
Вона повертається за вітром, як гігантський флюгер, і її видно здалеку на відстані багатьох кілометрів. Обхопити цей шедевр зможуть тільки 20 чоловік, а розбити – хіба що важка артилерія.

Цікаво знати, що...
Цікаво знати, що...
Интересная подборка фактов! Ждем продолжения!!!
ВідповістиВидалитиДякуємо!
ВидалитиОчень интересно, читаем всей семьей! Спасибо!
ВідповістиВидалитиВопрос о пысанке был недавно в программе "Что?" "Где?" "Когда?", мы уже знали ответ, а знатоки - нет! :)
ВідповістиВидалитиЗаписалися з онуком до логопеда. Дідусь вирішив і "свої 5 копійок туди встромити".
ВідповістиВидалитиМоже хтось краще вигадає - буду радий за виправлення.
РАЧКУВАТИ
Рак у ручаї рачкує
Корму у траві шукає
В рогозі та очереті,
Під корінням у верби.
Рибу рак бере за зябра,
Розриває до хребта.
Рак рачкує між рослин,
Рот у рака спереду.
Записалися з онуком до логопеда. Дідусь вирішив і "свої 5 копійок туди встромити".
ВідповістиВидалитиМоже хтось краще вигадає - буду радий за виправлення.
РАЧКУВАТИ
Рак у ручаї рачкує
Корму у траві шукає
В рогозі та очереті,
Під корінням у верби.
Рибу рак бере за зябра,
Розриває до хребта.
Рак рачкує між рослин,
Рот у рака спереду.