вівторок, 21 липня 2020 р.


Ми любимо письменників за їх здатність захопити уяву читача, за їх майстерність і професіоналізм у створенні літературних образів і висвітленні  подій. А іноді, навіть, стає цікаво, що ж наштовхнуло авторів на написання книги?
                                            
                                         Астрід Ліндгрен

Народження ідеї написання «Братів Лев'яче Серце» Ліндгрен описувала як поетапне. Гарний світанок під час подорожі надихнув письменницю для написання історії про далеку країну.
А під час відвідування кладовища в місті Віммербю Астрід побачила могилу в якій було поховано двох братиків, які померли протягом одного року, один за одним. 
 Так поєдналися дві ідеї про життя і смерть двох братиків, та їн зустріч і життя уже в іншій країні, яку Астрід Ліндгрен назвала Нангіяла.
                                                         

          Микола Гоголь

.Цікавим є і той факт, що автор задумав свій твір на той час, коли у Василівці, околишніх хуторах і селах ще розповідали легенди про славні подвиги запорозьких козаків. Вони на початку XIX ст. становили половину жителів Миргорода. Родина М.Гоголя належала до стародавнього козацького роду. Бабуся Тетяна Семенівна пам’ятала ще часи Запорізької Січі . Вдома Працюючи в архівах, Микола Васильович наштовхнувся на цікавий історичний факт. Виявляється, що далекий предок ученого і мандрівника Міклухо- Маклая – Охрім Макуха – був одним із курінних отаманів Запорізької Січі. І було в нього троє синів: Омелько, Назар і Хома. Середній – Назар – закохався в шляхетну панночку і зрадив козаків, перейшовши на бік шляхти. Брати вирішили викрасти зрадника, щоб судити козацьким судом, та зіткнулися із вартовими, і їм довелося вступити у поєдинок. Хома кинувся на поляків, прикриваючи Омелька, який ніс на спині зв’язаного Назара. ,,Виходь, я їх затримаю!” – крикнув Хома. Омелькові вдалося повернутися до своїх, а Хома загинув у нерівному бою. За зраду і смерть молодшого сина старий Охрім сам убив Назара. Цей історичний епізод зацікавив письменника і став джерелом написаня повісті.


    Теодор Драйзер


Роман "Американська трагедія" не втрачає актуальності і до сьогоднішнього дня.  Поштовхом до написання цього амбітного твору стала історія Честера Жиллета, який був визнаний винним у  вбивстві своєї подруги і її чотиримісячної дитини.
 В своєму романі автор не ділить своїх персонажів на позитивних і негативних, нікого не звинувачує і не виправдовує. Симпатії читачів переважають то в ту, то в іншу сторону, але вирок за злочин обов'язково буде приведено до виконання.

Немає коментарів:

Дописати коментар